Header Ads

Україна Перейшла До Контрнаступу На Донбасі


Україна Перейшла До Контрнаступу На Донбасі
З кінця весни 2016 року українські військові почали змінювати тактику ведення бойових дій у зоні конфлікту на Донбасі вдаючись до контрнаступів на окремих напрямках. Повідомляє hromadske.ua.

Про це в інтерв’ю Громадському розповів екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко, який зараз консультує діючих командувачів у питаннях стратегії та тактики ведення війни.

«З кінця весни минулого року у цій зоні (районі Авдіївської промзони – ред.), а також в районі Світлодарської дуги, на Маріупольському напрямку, в районі Широкиного і Сартани, почали відбуватись зміни в бойових діях наших підрозділів», – сказав він.


Так, за словами Романенка, у відповідь на обстріли, які порушували Мінські угоди, на окремі атаки тактичного рівня з боку бойовиків, українські військові вдавались не тільки до оборонних дій, а й почали проводити контратаки.

«Ми стали не тільки оборонятись, а й контратакувати і покращувати свої позиції. Саме таким чином була зайнята Авдіївська промзона. Іншим прикладом можна назвати Світлодарську дугу, коли наші військові у результаті контратаки зайняли і панівні висоти, і той лісок, з якого бойовики нас обстрілювали. Такі ж дії були і по кількох пунктах на Маріупольському напрямку», – розповів генерал.


При цьому він зауважив, що Збройні сили України діють, виходячи з міжнародних угод, зокрема, Мінських домовленостей від вересня 2014 року. Однак, на даний момент близько 1,5 тисячі кілометрів української території вздовж лінії розмежування, перебувати під контролем бойовиків.

«Але, в цілому, за ці три роки ми завжди залишаємо за собою право, і це стратегічного рівня завдання, звільнити не тільки ці території уздовж лінії розмежування, а принципово всю територію. Але є питання реалістичного підходу», – зауважив Романенко.