Header Ads

«ПО-НОВОМУ» НАС ВСІХ ТАКИ ПІДСТАВЛЯТЬ: План Путіна запрацював руками Порошенка


«ПО-НОВОМУ» НАС ВСІХ ТАКИ ПІДСТАВЛЯТЬ: План Путіна запрацював руками Порошенка
Через невведення воєнного стану не Росії, а Україні доведеться виплачувати мільярди постраждалим на Донбасі, план Путіна запрацював руками Порошенка.

Вже маємо перше позитивне рішення суду щодо відшкодування мешканцям Донбасу Україною шкоди внаслідок проведення АТО на Сході країни.

Так, 27 січня 2017 року Печерський районний суд Києва задовольнив позов до держави Україна в особі Кабінету Міністрів, Державної казначейської служби, Антитерористичного центру при СБУ, Міністерств оборони та внутрішніх справ та Головного управління Національної гвардії України. Передає una-unso.com.

Сума відшкодування з Державного бюджету за пошкоджений будинок та майно родини з Донецької області склала понад 6,7 мільйонів гривень, а також по 10 тисяч компенсації моральної шкоди кожному члену.

Відповідно до Закону «Про боротьбу з тероризмом» держава справді має відшкодовувати вартість знищеного майна постраждалим, адже вона сама взяла на себе такі зобов’язання під час АТО.

У статті 19 цього Закону вказано: «Відшкодування шкоди, заподіяної громадянам терористичним актом, провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до закону і з наступним стягненням суми цього відшкодування з осіб, якими заподіяно шкоду, в порядку, встановленому законом».

Проте якби Президент України виконав вимоги статті 106 Конституції та статті 4 Закону «Про оборону України» та влітку 2014 року ввів би в країні воєнний стан, то цього б рішення суду просто не було!

Слід зазначити, що Верховна Рада все ж таки проголосувала 21 травня 2015 року за відповідну Постанову про відступ від зобов’язань за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Це означає, що після цієї дати держава не зобов’язана відшкодовувати завдану шкоду постраждалим внаслідок військових дій на Донбасі.

Таким чином, завдяки бездіяльності української влади, вся шкода, яка завдана людям із початку літа 2014 року по кінець травня 2015 року має бути відшкодована в повному обсязі Україною, а мала б відшкодовувати країна-агресор – Російська Федерація.

Ви тільки уявіть собі масштаби відшкодувань з якими зіштовхнеться держава! Адже таких позовів може бути тисячі. Це призведе до масових невиконань судових рішень і скарг на Україну до Комітету міністрів Ради Європи.

Про яку євроінтеграцію, фінансову допомогу та безвізовий режим із ЄС ми можемо тепер казати?! Ну, й головне – Хто за це відповість?