Header Ads

Волинські атовці обурені: священик, який назвав прапор України ганчіркою, править і досі

Волинські атовці обурені: священик, який назвав прапор України ганчіркою, править і досіВолинські атовці обурені тим, що священик Свято-Покровської церкви УПЦ, який назвав Державний Прапор ганчіркою – досі не покараний.


«У попа святе писання в руках, а брехня – на губах»… Ця приказка, вочевидь, значною мірою характеризує настоятеля Свято-Покровської церкви УПЦ, що знаходиться в селі Піддубці Луцького району, Миколу Лафету – особу, направду досить відому на Волині. Однак «прославився» він не як годиться святому отцеві – добрими ділами, а радше навпаки – своєю пристрастю до, так би мовити, мирського життя, причому, як видно з його діянь, «на широку ногу», – пише на своїй сторінці у Фейсбуці депутат Волинської обласної ради Сергій Сівак.

Як уже повідомлялося, священик Московського патріархату заявив, що на території церкви не буде українського прапора та назвав його ганчіркою. Повідолмяє vsn.com.ua.

Найперше, Лафета відомий своєю антиукраїнською налаштованістю, якої навіть і не приховує. Так, 23 червня 2016 року, під час проведення сільською громадою пам’ятного молебня з нагоди вшанування жителів села Піддубці, розстріляних у Луцькій тюрмі 23 червня 1941 року, цей «московський» піп перешкоджав АТОвцям піднімати на території храму Державний Прапор України, заявивши в присутності великої кількості людей, що «ця шмата тут висіти не буде».

Однак прапор на території церкви того дня таки підняли.

В свою чергу, звільнені в запас військовослужбовці ЗСУ, колишні бійці спецпідрозділів МВС, представники організацій АТОвців, які брали безпосередню участь у військовому конфлікті на Сході держави (багато хто з них звільняв від сепаратистів і російських найманців Слов’янськ, Краматорськ, Металіст, Щастя, Авдіївку та виходив з оточення в Іловайську й Дебальцевому), звернулися до депутата Волинської обласної ради, аби протоієрей відповів за свої вчинки в передбаченому Законом порядку. Адже прапор – державний символ, а наруга над державними символами, як відомо, карається законом. Згадаймо лишень, скільки судів довелося пережити волинським активістам, які в період Революції гідності просто несли портрет екс-президента Януковича перевернутим.


Відповідно, депутат направив звернення до прокурора Волинської області Максима Киричука, начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Петра Шпиги та голови Управління СБУ на Волині Юрія Фелонюка з проханням здійснити перевірку і надати юридичну оцінку діям Лафети.

Проте, як вбачається з відповіді тимчасово виконуючого обов’язки начальника Луцького відділення поліції ГУНП у Волинській області полковника поліції Олександра Мельничука, жодних ознак правопорушення у діях священика… не виявили.

Щоправда, після повторного звернення Сергія Сівака до Петра Шпиги, в якому було вкотре аргументовано, що Микола Лафета систематично порушував чинне законодавство, справу таки порушили, але не за фактом наруги над державним символом, а через знесення огорожі Свято-Покровського храму, яку Лафета самовільно прибрав під час так званої реставрації, незважаючи на те, що вона, як і сам храм, – пам’ятка архітектури.

Проте це – далеко не всі «добрі» діла, якими встиг відзначитися піп. Наразі коротко згадаю найбільш кричущі приклади з його досить насиченого життя. Так, священнослужитель 21 вересня 2015 року нетверезим приїхав до бару «Білочка», що в селі Гаразджа і, за свідченнями очевидців, влаштував там бійку з власником закладу. Ідентичний випадок, як розповідають відвідувачі готельно-розважальному комплексі «101 кілометр» у селі Піддубці, трапився раніше і цьому громадському закладі.

Попри те, що церква цілком відділена від держави, свого часу Лафета, мабуть, вирішив, що настав його час керувати не лише церквою, а й цілим селом, відтак навіть взявся заповнювати заяву для участі у виборах голови села. Зупинила його лише та обставина, що потрібно було заповнити декларацію… Тоді священик знайшов альтернативу: вирішив, що місце голови має посісти його син Віталій. За нього він відкрито агітував прямо в стінах храму. Крім цього всього, батюшка проводив службу винятково російською, тобто псевдостарослов’янською мовою, а Україну називав Київською Руссю. Селян неабияк обурювало, що священик не приховує свого негативного ставлення до всього українського та ігнорує державні свята. Віряни навіть просили підтримки у колишнього митрополита Волинського і Луцького Ніфонта та закликали його втрутитися в ситуацію. Ніфонт відсторонив горе-батюшку від виконання обов’язків, однак піп, як бачимо, править і досі.

“У своєму зверненні до правоохоронців я наголошував ще й на тому, що Лафета є власником декількох одиниць вогнепальної зброї, в тому числі двох одиниць нарізної та гладкоствольної рушниці. Крім того, лише за період від 2007 до 2011 року на водія Лафету органами ВДПС ВДАІ було складено більше десятка адміністративних протоколів за порушення правил дорожнього руху. На мою думку, ці факти, в сукупності з досить насиченою історією правопорушень, у вчиненні яких підозрюють Лафету, і відсутністю належної реакції на правопорушення з боку працівників МВС, становлять суспільну небезпеку. Повідомляю про це, оскільки, згідно зі ст. 2, п. 1 Закону України «Про національну поліцію», одним із завдань поліції є «забезпечення публічної безпеки і порядку», – йдеться в дописі.

Поміж тим, як наголошує Сергій Сівак цей «служитель церкви» продовжує безкарно працювати, демонструючи, що закони в нашій державі не обов’язкові до виконання. І довести протилежне правоохоронні органи не поспішають. Такі їхні дії (бездіяльність), на мою думку, є недопустимими.

“Адже, якщо навіть закрити очі на всі інші далеко не духовні справи Лафети, лише той факт, що він здійснив наругу над символом держави, за яку проливається кров і віддаються життя наших найкращих синів, він таки повинен понести заслужене покарання”, – наголошує депутат.