Header Ads

До відома водіїв: ось хто потрапить в нову дорожню поліцію. Які функції будуть у нової ДАІ


До відома водіїв: ось хто потрапить в нову дорожню поліцію. Які функції будуть у нової ДАІ
Хто ж потрапить у нову дорожню поліцію.
Цього року в Україні сформують новий підрозділ поліції – дорожний.

Поліцейські замінять ДАІ – контролюватимуть швидкісний режим на дорогах і дотримання правил дорожнього руху. 

Про це повідомляли в МВС, передає Корупція. Інфо

Відомо, що дорожня поліція складатиметься зі стаціонарних патрулів і підрозділів перехоплення, які наздоганятимуть автомобілі порушників.

Заново створено підрозділ дорожньої поліції, який буде виконувати ті ж функції, що і колишня ДАІ, — запрацює вже наступного року. 

Спочатку з’являться патрулі на київських дорогах, а потім і по всій Україні. Для виконання функцій тільки в столиці в реанімоване ДАІ наберуть 600 співробітників.

Вже відомо, що в складі нової служби будуть колишні інспектори ДАІ та співробітники спецпідрозділу "Кобра". У Нацполіції обіцяють: щоб не було спокуси брати хабарі, перевірки будуть частими.

"Кажуть, що в нову поліцію братимуть і колишніх даішників. І це непогано. Багато із них є справжніми професіоналами. А загалом поліція зараз в Україні дуже необхідна. Адже функції патрульних дуже широкі. 

Важко встигнути ще й контролювати рух на дорогах. Та й практика роботи дорожньої поліції є у багатьох розвинених країнах", – каже правознавець і автоюрист Володимир Караваєв.

За його словами, успішність запровадження дорожньої поліції залежить не лише від кадрових рішень, а й від підходу формування служби."Важливо, аби законодавчо поліцейським виділили необхідні функції. І щоб вони мали потрібне обладнання для роботи із водіями – різноманітні електронні засоби для фіксації швидкості та вмісту алкоголю в крові. 

Крім цього, потрібен доступ в електронні бази даних. Якісна робота поліції повинна бути лише разом із запровадженням і законодавчим врегулюванням автоматичної фотофіксації порушень. Так можна запобігти хабарництву", – каже він.

Поліція спочатку запрацює на міжнародних трасах.

"Там непогані дороги, тому українці полюбляють розганятися. З часом дорожня поліція працюватиме на всіх дорогах", – каже експерт.

Нагадаємо, патрульну поліція в Україні запровадили у червні 2015 року. Вперше про дорожню поліцію офіційно заявили у жовтні минулого року.
Повідомляє korupciya.com